مقالات آموزشی

دسته بندی مطالب

تبلیغات مطالب

توجه کشاورزان به سرمای دیر هنگام اسفند

توجه کشاورزان به سرمای دیر هنگام اسفند

فرامرزی، مدیرعامل هماهنگ دشت گلستان گفت: با توجه به سرمای دیر هنگام اسفند ماه در سال جاری، کشاورزان بایستی برای پیشگیری از بروز خسارت به توصیه کارشناسان توجه کنند.

نسترن فرامرزی اظهار کرد: امسال شرایط آب و هوایی در استان گلستان هم به تبعیت از تغییر اقلیم جهانی، از روال معمول سال های گذشته خارج شده است که امیدواریم کشاورزان با حداقل خسارات، سرمای دیر هنگام اسفند ماه سالجاری را پشت سر بگذرانند.

مدیرعامل شرکت هماهنگ دشت گلستان افزود: اگر کشاورزان به توصیه کارشناسان کلینیک های گیاهپزشکی و مروجین جهاد کشاورزی، تغذیه خوب برای مزارع انجام داده و سموم و قارچ کش ها را به موقع استفاده کرده باشند می توان انتظار داشت که خسارت کمتری را متحمل شوند، اما اگر زارعانی به انجام این اقدامات بی توجه بودند متاسفانه دچار مشکل شده و خسارت بیشتری را متحمل خواهند شد.

فرامرزی اضافه کرد: کشاورزان در روزهای گذشته زمانی که پایداری هوا مساعد بود باید با حضور کارشناسان کلینیک های گیاهپزشکی و مروجین جهاد کشاورزی از مزارع بازدید کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام می دادند.

وی گفت: زراعتی مانند کلزا امسال بنا بر شرایط آب و هوایی زودتر از موعد به گل رفته است.

فرامرزی اضافه کرد: برخی از کشاورزان استان گلستان در بازه ای به دلیل رشد زودتر از موعد، دام سبک را به منظور سرزنی گیاه وارد مزارع کرده اما زمان این اقدام بسیار مهم بوده و بایستی در زمان پنجه زنی باشد که در غیر اینصورت ممکن است گیاه دچار مشکل شود.

دیدگاه ها
نظری برای این محصول ثبت نشده است
ایجاد دیدگاه جدید

محصولات مرتبط

نمایندگی خرید و قیمت کود فسفر مایع معجزه گر 20 لیتری

مطالب مرتبط