مقالات آموزشی

دسته بندی مطالب

تبلیغات مطالب

بهترین زمان محلول پاشی کود فروت ست

بهترین زمان محلول پاشی کود فروت ست

با استفاده از محلول پاشی کود فروت ست می‌توانید عملکرد رویش جوانه، گل‌دهی، میوه‌دهی و… را بهبود دهید و مقاومت گیاهان را در برابر سرما، یخ‌زدگی، کم‌آبی، خشکی، آفات و بیماری‌ها افزایش دهید.

 

فروت ست چیست؟

میوه دهی همه گیاهان همچون درختان میوه ، غلات و سبزیجات به میزان بسیار زیادی به شیوه گلدهی و کیفیت دوره گرده افشانی آنها ربط مستقیم دارد.
هر اندازه گیاه گلدهی با کیفیت تری داشته باشند و دوره گرده افشانی آن نیز طولانی تر باشد، به همان نسبت احتمال میوه دهی آنها نیز افزایش پیدا می کند.
فروت ست ترکیبی از عناصر مغذی از قبیل ازت، بور و روی است که هر یک نقش مهم و کلیدی در روند گلدهی و میوه دهی گیاهان دارند.
کود فروت ست می بایست در 2 مرحله استفاده شود :
مرحله اول بعد از برداشت میوه و درست قبل از ریزش برگ ها و همچنین در زمان تورم جوانه ها به درخت کمک می کند تا مواد غذایی مورد نیاز جوانه تامین گردد.
در نتیجه جوانه ها به دلیل کمبود مواد غذایی دچار ریزش نشده و دوره گرده افشانی و تکامل تخمک را موثرتر و طولانی تر می کند.

محلول پاشی کود فروت ست

کود فروت ست اگر به‌ صورت اصولی و مناسب مصرف شود می‌تواند نتایج شگفت‌ انگیزی را از خود به‌ جای بگذارد و کیفیت محصولات را هم چندین برابر کند.

این کود مغذی را می‌توانید به روش‌های دیگری نیز برای گل، گیاهان، محصولات باغی و زراعی مصرف کنید اما روش محلول پاشی جزو بی‌نظیرترین روش‌هایی است که امروزه افراد زیادی از آن بهره می‌گیرند. در روش محلول پاشی، مواد غذایی و معدنی مفید خیلی سریع جذب گیاه می‌شوند و اثر گذاری می‌کند.

برای تغذیه کردن گیاهان با استفاده از این روش کافی است کود فروت ست را با مقداری آب تصفیه‌ شده مخلوط کنید و سپس آن را به‌ طور کامل به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری نمایید. دقت داشته باشید اگر غلظت این کود بیشتر یا کمتر از حد معمول باشد، نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود و گیاهان‌تان نیز شادابی خود را از دست می‌دهند.

 

بهترین زمان برای محلول پاشی کود فروت ست

به‌ طور معمول کوددهی به روش محلول پاشی با استفاده از کود فروت ست را باید در فصل‌هایی که هوا خنک است انجام دهید زیرا مصرف این کود در روزهای آفتابی خیلی مناسب نیست و ممکن است نتیجه عالی حاصل نشود. بنابراین سعی کنید بعد از برداشت محصولات، در فصل پاییز یا هنگام تورم جوانه‌ها کار کوددهی به روش محلول پاشی را انجام دهید.

محلول پاشی فروت ست را می‌توانید در اوایل فصل بهار یا اواخر فصل زمستان نیز انجام دهید زیرا در این مواقع نتایج فوق العاده‌ای به دست می‌آید و رشد گیاه چندین برابر خواهد شد. در هر صورت سعی کنید یک برنامه منظم برای محلول پاشی با استفاده از کود فروت ست داشته باشید و این کار را خیلی تکرار نکنید.

نکات مهم برای مصرف کود فروت ست به صورت محلول پاشی

 • کوددهی با استفاده از این کود مغذی را در زمان‌هایی که دمای هوا بیشتر از 20 درجه سانتی‌گراد است انجام ندهید زیرا در چنین مواقعی احتمال سوختگی برگ‌ها وجود دارد و ممکن است گیاهان‌تان آسیب ببینند و از بین بروند.

 • دقت داشته باشید اثربخشی کود فروت ست به روش محلول پاشی، به زمان مصرف، طریقه مصرف و شرایط محیطی بستگی دارد و هر چقدر این کار را بهتر انجام دهید می‌توانید نتایج فوق‌العاده‌تری نیز به دست آورید.

 • محلولی پاشی گیاهان با استفاده از کود فروت ست را در روزهایی که وزش باد خیلی شدید است و یا روزهایی که احتمال بارندگی وجود دارد، انجام ندهید زیرا در چنین شرایطی اثرات کود خیلی سریع از بین می‌رود و گیاه نمی‌تواند به‌ خوبی مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کند.

 • محلول پاشی فروت ست زمانی نتایج مطلوبی به‌ دنبال خواهد داشت که کار کوددهی را به‌ صورت صحیح و در زمان‌های مناسب انجام دهید. بنابر این سعی کنید این کار را بیش از حد تکرار نکنید و به دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی جلد کود نیز توجه داشته باشید.

سایر نکات

 • برای تعیین میزان مصرف کود فروت ست، بهتر است با کارشناسان کشاورزی مشورت نمایید و یا این‌ که پیش از انجام کوددهی حتما آزمون خاک و برگ را انجام دهید.

 • اگر درختان یا گیاهان‌تان مورد حمله آفات و بیماری‌ها قرار گرفتند، بهتر است حتما کوددهی با استفاده از کود فروت ست را انجام دهید تا تمام علائم از بین بروند و سلامت محصولات‌تان هم به خطر نیفتد.

 • هنگام انجام کوددهی حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید تا مشکلی برای پوست و سلامت‌تان به وجود نیاید.

 • کود فروت ست را تا حد امکان با کودها و سموم شیمیایی دیگر ترکیب نکنید زیرا ممکن است با انجام دادن این کار، کود خواص خود را از دست بدهد و دیگر عملکرد مطلوبی نداشته باشد. در صورتی هم که قصد انجام این کار را داشتید، بهتر است از افراد باتجربه راهنمایی بگیرید و حتما تست حساسیت انجام دهید تا دچار خسارت و ضرر نشوید.

 

مزایای استفاده از کود فروت ست به روش محلول پاشی

 • کود فروت ست سرشار از آهن، پتاسیم، منیزیم، فسفر، بور و نیتروژن است. از این رو با بهره گرفتن از آن به‌ صورت محلول پاشی، می‌توانید تمام مواد مغذی را به گیاه برسانید و اجازه ندهید رشد محصولات‌تان کاهش یابد.

 • این کود مغذی شکوفه‌دهی گیاهان و درختان را افزایش می‌دهد و میزان تولید محصولات را نیز چندین برابر می‌کند.

 • مصرف کود فروت ست در زمستان موجب افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما و یخ‌زدگی خواهد شد.

 • این کود مغذی اجازه نمی‌دهد درختان و گیاهان دچار ریزش برگ یا گل شوند و عملکرد کمی و کیفی آن‌ها را بسیار بالا می‌برد.

 • کشاورزان و باغدارانی که از کود فروت ست به روش محلول پاشی استفاده می‌کنند، گیاهانی شاداب‌تر دارند و در آخر نیز محصولاتی مرغوب‌تر برداشت می‌کنند.

 • این کود بی‌نظیر از پژمردگی گیاهان جلوگیری می‌نماید و اجازه نمی‌دهد آفات و حشرات مضر، صدمه‌ای به سلامت گیاه وارد کنند.

 • مصرف کود فروت ست به روش محلول پاشی بسیار مفید است و با انجام دادن این کار می‌توانید جلوی رشد علف‌های هرزی که اطراف گیاهان‌تان وجود دارد را بگیرید و اجازه ندهید آن‌ها از مواد مغذی گیاه استفاده نمایند.

 • کوددهی درختان و گیاهان به روش محلول پاشی موجب می‌شود حجم شاخه و برگ‌ها تا حدود زیادی افزایش یابد و مقاومت آن‌ها نیز افزایش پیدا کند.

 • با استفاده از کود مفید فروت ست می‌توانید طعم و کیفیت محصولات را بهبود دهید و همچنین وزن‌شان را چند برابر کنید

دیدگاه ها
نظری برای این محصول ثبت نشده است
ایجاد دیدگاه جدید

محصولات مرتبط

نمایندگی خرید و قیمت ریز مغذی استیم سیف اسپانیا stim safe
خرید و قیمت کود مایع کلسیمی مینوکاب کمپانی بیوفیلد اسپانیا
خرید و قیمت کود مایع فسفیت پتاسیم کمبی فوس بیوفیلد اسپانیا قوطی 1 لیتری
نمایندگی خرید و قیمت کود آلی مایع بیوفیلد ارگان اسپانیا 5 لیتری

مطالب مرتبط